Forum dyskusyjne poświęcone tematyce młodzieżowych rad miast i gmin

Drodzy Radni Młodzieżowych Rad Miast, Gmin i Powiatów!
 
To już miesiąc odkąd spotkaliśmy się wraz z Wami na spotkaniu Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych, które odbyło się w dniach 19-21 kwietnia we Wrocławiu. Ku naszej radości, po wielu staraniach, podczas spotkania

udało się powołać Zespół Stały ds. Młodzieżowych Rad, który działa przy Zarządzie PROM.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele sześciu młodzieżowych samorządów lokalnych z całej Polski oraz dwie inne osoby związane z radami w swoich miastach. Obecni na spotkaniu radni podpisali list intencyjny, który określając zakres działania zespołu, stanowi podstawę dalszej współpracy pomiędzy młodzieżowymi samorządami lokalnymi, a Polską Radą Organizacji Młodzieżowych.

 

W związku z powyższym wraz z Kołem Naukowym "Ius Publicum" Wydziału Administracji Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku i Młodzieżową Radą Gminy Płock mamy zaszczyt zaprosić Waszych reprezentantów na Forum dyskusyjne poświęcone tematyce młodzieżowych rad miast i gmin, które odbędzie się w dniach 6 – 8 czerwca 2013 roku w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Płocka.

 
Forum, będąc także pierwszym spotkaniem Zespołu Stałego,  ma stać się platformą dyskusji, służącej wzajemnej współpracy oraz  wymianie dobrych praktyk i doświadczeń zdobytych podczas pracy w młodzieżowych samorządach lokalnych i regionalnych. To znakomita okazja do poznania młodzieżowych radnych z całej Polski, zapoznania się z ich problemami oraz konsultacji z ekspertami w dziedzinie polityki na rzecz młodzieży.

 
W ramach spotkania, oprócz części integracyjnej oraz oficjalnej konferencji z udziałem decydentów, przewidziane są trzy bloki warsztatowe dotyczące działalności konsultacyjnej młodzieżowych rad, aktywności w społeczeństwie oraz możliwości pozyskiwania funduszy z młodzieżowych programów grantowych.

 
Organizatorzy zapewniają bezpłatny nocleg, obiad oraz przekąski dla jednego delegata z rady.
 
Zgłoszenia prosimy kierować poprzez formularz zgłoszeniowy: https://docs.google.com/forms/d/1_YhG1RC-QFjxaauXWvg2W2YgVCC3qpjAN5BqDKKXIyA/viewform maksymalnie do dnia 3 czerwca 2013 r. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, prosimy czekać na kontakt ze strony organizatorów w celu potwierdzenia zgłoszenia.
 
Dodatkowych informacji udziela koordynator Zespołu Stałego ds. młodzieżowych rad:
 
Mateusz Czerniga
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
+48 607 22 11 02
 
Bylibyśmy zaszczyceni Waszą obecnością!